Tamamlayıcı Sağlık
Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS) ile SGK anlaşmalı özel hastane ve
sağlık kuruluşlarında, tedavi fark ücretlerini Ethica Sigorta karşılar!

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

En uygun Tamamlayıcı Sağlık fiyatları için hemen çevrimiçi olarak teklif alın.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
Faydalı mıdır?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) sayesinde tüm SGK anlaşmalı özel sağlık kurumlarında muayene olabilir ve tedavilerinizi yaptırabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Neleri Kapsar?

Muayene ve tedavileri.

Kurumun talep ettiği tahlilleri.

Düşük bütçe ile tüm anlaşmalı hastaneleri.

Ethica Sigorta LogoEthica Sigorta Logo
Ethica Sigorta LogoEthica Sigorta Logo

Ek Hizmetler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş Paketi
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Check-up Paketi

Teminatlar

Bu üründe size özel hazırlanmış hediye hizmetlerimiz ve avantajlı destek paketlerimiz hakkında detaylı bilgiyi acentelerimizden alabilirsiniz.

 • Yatarak Tedavi Teminatı
 • Yardımcı Tıbbi Malzeme Giderleri
 • Yatarak Tedavi Malzeme Teminatı
 • Evde Bakım Giderleri
 • Suni Uzuv Giderleri
 • Ambulans Hizmetleri
 • Ayakta Tedavi Paket
 • Küçük Müdahale
 • Oda Yemek Refakat
 • Tahlil Röntgen
 • Yoğun Bakım
 • Tıbbi Malzeme
 • Fizik Tedavi / 30 Seans
 • Doktor Muayene / 10 Kez
 • İleri Tanı Yöntemleri
 • Ayakta Tedavi İlaçları, Aşılar
 • Gebelik, Doğum ve Bebeğe Ait Giderler
 • Gözlük, Cam, Çerçeve, Kontakt Lens ve Lens Solüsyonları
 • Diş Tedavisi
 • Hastalık Sonucu İş Görememe
Ethica Sigorta LogoEthica Sigorta Logo
Ethica Sigorta LogoEthica Sigorta Logo

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilmek için SGK’lı veya SGK prim borcu bulunmayan, kişiler olması yeterlidir, 0-55 yaş arası bu kişiler üründen faydalanabilir. 30 günlük bebekler ila 7 yaş arası çocuklar ebeveynlerinden biri ile poliçe alabilirler, ailelere özel aile indirimi avantajları ile uygun fiyat ve ödeme koşullarından faydalanarak poliçe satın alınabilir.

Özel Sağlık Kurumlarından alacağınız sağlık hizmetlerinden sadece devlet tarafından alınan katkı payını ödeyerek tedavi olunmasını sağlayan bu ürünü sadece yatarak veya yatarak ve ayakta tedavi teminatlı olarak satın alınabilir.

Üç yıllık kesintisiz sigortalı olunması durumunda, hasar prim oranına bağlı Yenileme Garantisi kazanılabilinir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kaza, hastalık sonucu ameliyat tahliller, tetkikler, muayeneler, küçük cerrahi müdahaleler ile ayakta tedavi hizmetlerini karşılamaktadır. Bazı yatarak tedavi hizmetleri de Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamına girmektedir. Bu kapsamda bulunan hizmetler oda, refakatçi, diyaliz, yemek ve buna benzer olan diğer tedavilerdir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmak isteyen kişilerde bir hastalık bulunmakta ise mevcut olan hastalık Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminatı kapsamı dışında kalmaktadır. Kişinin SGK sigortası aktif durumda değil ise Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamı dışında kalmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının kapsamıyla ilgili sorulardan birisi “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ameliyatı karşılar mı?” olmaktadır. Poliçe kapsamı içerisinde ayakta ve yatarak tedavi masrafları sigorta tarafından karşılanmaktadır. Ameliyatlar ile yatarak tedavi gerektiren tüm durumlar teminata dahil olması halinde sigorta kapsamına dahildir. Kemoterapi ve radyoterapi gibi tedaviler de yine sigorta şirketleri tarafından karşılanmaktadır. Bu tedaviler için ekstra bir ücret ödenmemektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında yaşa bağlı olarak poliçe düzenlemeleri yapılmaktadır Sigorta şirketlerine göre sağlık sigortası üst yaş sınırı değişebilmektedir. Çocuklar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası almak isteyen kişiler, sigorta poliçelerini aile paketi poliçesi olarak oluşturabilmektedirler. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası aile paketlerinde çeşitli kampanyalar bulunmaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortalarında ana poliçeye ek suni uzuv ve check-up gibi teminatları dahildir

 1. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası suni uzvu karşılar mı?

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bulunan kişilerin sigorta süresi içinde oluşmuş olan herhangi bir kaza ya da hastalık durumunda kaybettiği organının yerine konulmasını amaçlayan bu tedaviler, gerekliliklerinin doktor raporu ile belgelendiği ve sigorta şirketinin onayı sonucunda sağlık sigortası poliçesinde belirtilmiş olan “suni uzuv” ödeme limiti kapsamı içerisinde karşılanmaktadır.

 2. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sünneti karşılar mı?

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası şartlarına göre sünnet işlemleri teminat altına alınmamaktadır.

 3. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası psikolojik destek karşılar mı?

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası şartlarına göre psikolojik destek teminat altına alınmamaktadır.

 4. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası diyetisyeni karşılar mı?

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası şartlarına göre diyetisyen hizmeti teminat altına alınmamaktadır.

 5. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası check up hizmetini karşılar mı?

  Ethica Sigorta’nın belirlediği anlaşmalı kurumlarda önceden randevu alınması şartı ile ek teminatlar içinde check-up bulunmaktadır.

 6. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası doğumu karşılar mı?

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası doğum paketi teminatlar altında bulunmamaktadır.

 7. Bebekler için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yapılabilir mi?

  Bebeklere Tamamlayıcı Sağlık Sigortası alınabilir. Bebek sağlık sigortası 30 günlük bekleme süresi ardından ebeveynlerden biri ile TSS poliçesi açılabilmektedir.

 8. Bebekler için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tüp bebek işlemlerini karşılar mı?

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminatlar arasında tüp bebek işlemleri bulunmamaktadır.

 9. 65 yaşı üzeri kişiler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yapılabilir mi?

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası şartlarına göre henüz yenileme garantisi kazanmamış 65 yaş üstü bireylere poliçe yapılmamaktadır.

 10. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sorgulama nerden yapılır?

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçelerini e-Devlet veya sigorta şirketi üzerinden gerçekleştirilebilir.

TC kimlik numarası ile en yakın Ethica Sigorta acentelerinden fiyat alınabilir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesi yapan kişiler için 7/24 saat provizyon hizmeti verilmektedir. Bazı hastalıklar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bekleme süresi mevcuttur.

SGK’ya bağlı olan kişiler Ethica Sigorta anlaşmalı özel hastane ve doktorlarda yaptıracakları muayene, tahlil ve tedaviler için ekstra ücret ödemek durumunda kalmaktadırlar. Çoğu durumda insanlar, söz konusu olabilecek tedaviler için oldukça yüklü miktarlarda tedavi ücretleri ödemek durumundadırlar. Her bütçe için uygun olmayan bu tanı, tahlil ve tedaviler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ekstra herhangi bir ücret ödenmeden yaptırılabilmektedir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının avantajları şöyle açıklanabilmektedir.

 1. Kişilerin Özel Sağlık Sigortası yaptırmak için uygun gelir durumlarının olmadığı durumlarda, çok daha uygun fiyatlara yüksek kalitede sağlık hizmetleri almalarını sağlamaktadır.
 2. Kişilerin olası ciddi sağlık problemlerinde, yüklü tedavi masrafları ödememelerini sağlamaktadır.
 3. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası olan kişiler işveren durumunda ise gelir vergisi indiriminden yararlanabilmektedir.

SGK’lı kişiler SGK anlaşması olan ve kurumumuzun anlaşmalı olduğu özel hastanelerde ve anlaşmalı doktorlarda yaptırdıkları tetkik, tahlil ve tedaviler için SGK’nın sağladığı sağlık sigorta desteği haricinde ekstra ücret ödemek zorunda kalmaktadırlar. Ülke genelinde SGK anlaşması olan çok sayıda özel hastane bulunmaktadır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bulunan kişiler bu sigorta sayesinde muayene, tahlil, tetkiklerini herhangi bir ek ücret ödemeden yaptırabilmekte, ayrıca ayakta veya yatarak tedavi görebilmektedirler. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası geçen hastaneler internet sitemizdeki Sağlık Kurumları sayfasından bulunur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Sağlık Sigortası kapsamı birbirinden farklıdır. Kişinin ihtiyaçlarına uygun olan sigorta çeşidini belirlemesi gerekmektedir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Sağlık Sigortası farklılıkları şu şekilde belirtilebilir.

 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile SGK’ya bağlı olan kişiler SGK anlaşması olan ve aynı zamanda Ethica Sigorta ile anlaşmalı hastanelerde herhangi bir ek ücret ödemeden muayene, tahlil, tetkik ve tedavi yaptırabilmektedirler. Özel Sağlık Sigortası ile ise poliçe sahibi kişiler istedikleri özel hastanede muayene, tahlil tetkik ve tedavi yaptırabilirler.
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından yararlanacak olan kişilerin SGK’ya bağlı olmaları gerekmektedir. Özel Sağlık Sigortası yaptırmak için ise SGK’ya bağlı olma şartı aranmamaktadır.
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ülke genelinde bulunan sadece anlaşmalı hastanelerde geçerlidir. Ancak Özel Sağlık Sigortası poliçe içeriğine bağlı olarak kişilerin yurt dışı tedavilerini de güvence altına alabilmektedir
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası olan kişiler SGK ile sigorta şirketinin anlaşmalarının bulunduğu tüm hastanelerde ayakta veya yatarak tedavi hizmeti alabilmektedirler. Özel Sağlık Sigortası ile kişiler poliçede belirtilen şekilde, diledikleri özel hastanede ihtiyaçları olan hizmetleri alabilmektedirler.
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bulunan kişiler SGK ve sigorta şirketinin anlaşmalı olmadığı bir hastanede tedavi görmekteyse, tedavi masraflarını ödemekle yükümlüdür. Ancak Özel Sağlık Sigortası olan kişiler, sigorta şirketinin anlaşmalı olmadığı bir hastanede tedavi görmek durumunda ise, sigorta şirketi, tedavi masrafının bir kısmını ödeyebilmektedir.
 • Tamamlayıcı Sağlık sigortası Özel Sağlık Sigortasına kıyasla çok daha ekonomik bir poliçedir. Aradaki prim farkı son derece çarpıcıdır. Özellikle ayakta tedavi içeren Tamamlayıcı Sağlık poliçeleri yine ayakta tedavi teminatı bulunan Özel Sağlık poliçeleri ile mukayese edildiğinde bu fark daha da derin bir şekilde ortaya çıkmaktadır
 • Ethica Sigorta güvencesi ile bireysel veya ailelere özel aile indirimi avantajları ile uygun fiyat ve ödeme koşullarından faydalanılabilecek poliçeler bulunmaktadır.

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatları yaş, cinsiyet ve ikamet edilen il gibi parametrelere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca primleri etkileyen bir diğer faktör sigortalanacak kişinin poliçesinde yer alan teminat seçenekleridir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında sadece yatarak tedavi teminatı ile ayakta tedavi teminatının ve yatarak tedavi teminatının birlikte alındığı durumlarda fiyat farklılığı gerçekleşmektedir.

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesi yaptırıldığında vergi indiriminden faydalanılabilinir. TSS vergi indiriminden faydalanabilmek sağlık sigortasına ödenen aylık prim tutarının; aylık brüt gelirin %15'ini ve asgari ücreti geçmemesi gerekmektedir. Gerekli işlemler için kişi işveren şirketine başvurarak, vergi indirim tutarını maaş bordrosunda görebilir.

  Sizin ve aileniz için Ethica Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hizmetlerinden faydalanmak ve poliçenizi uygun fiyatlarla almak için yetkili acentelerimize başvurulabilinir.


  Bize Ulaşın
  0850 888 09 09

  Müşteri Hizmetleri hafta içi 08:30 – 17:00 arası hizmet vermektedir. Çalışma saatleri dışında sesli mesaj bırakabilirsiniz.

  Ethica Sigorta LogoEthica Sigorta Logo
  Ethica Sigorta LogoEthica Sigorta Logo

  TSS İle İlgili Son Yazılarımız

  Teklif
  Al