Hakkımızda

Bir “sigorta şirketi” düşünün... 2016 yılının Ocak ayında kuruluyor, kısa bir sürede sigortacılık ruhsatını alıyor ve emek odaklı çalışmalarıyla yine kısa bir sürede altyapısını tamamlayarak aynı yılın Temmuz ayında faaliyete geçiyor. Bu şirket yenilikleri çok seviyor: Sigortacılığın dinamiklerini değiştiren ve yaşam kalitesini yükselten yenilikçi ürünler sunuyor.

Bireysel sigortacılıkta çığır açan ekonomik ve avantajlı ürünlerinin yanı sıra, işyerleri, küçük ve orta ölçekli işletmeler için geliştirdiği özel ürünleriyle fark yaratıyor. Sadece özenle seçtiği acenteleri aracılığıyla hizmet veriyor. Ülkemizin en seçkin, en başarılı ve en güvenilir sigorta acenteleriyle el ele vererek sigorta sektörünü “şehir acenteliği” kavramıyla tanıştırıyor. Ethica Sigorta’nın “seçkin” acenteleri kaza, hasar ve maddi kayıp yaşanan her durumda destek vermek ve çözüm üretmek için müşterilerinin hep yanında oluyor. Ethica Sigorta’lılar, Türkiye çapında 2.100’den fazla anlaşmalı oto servisinden ve 500‘den fazla anlaşmalı sağlık kuruluşundan hizmet almanın ayrıcalığını yaşıyor…

2100+ Anlaşmalı Oto Servisi

2250

Anlaşmalı Oto Servisi

585+ Anlaşmalı Sağlık Kurumu

585

Anlaşmalı Sağlık Kurumu

Şirketin üretimi gün geçtikçe yükselen bir ivmeyle artıyor, daha birinci yılını doldurmadan 1 milyon poliçe kesiyor ve ikinci yılında yaklaşık 1 milyar TL prim üretiyor. Sektörel sıralamalarda hızla yükselen şirket; her geçen gün yöneticilerinin, çalışanlarının ve acentelerinin beklentilerine yakışanı yapıyor, birçok üründe mutluluk veren pazar paylarına ulaşıyor.

Misyonumuz

Misyonumuz

Ethica Sigorta, evrensel ve etik değerleri benimseyen bir kültüre sahiptir; verdiği sözleri tutmanın gururuyla çalışır; İş ortaklarına, çalışanlarına, müşterilerine ve ülke ekonomisine değer katar, toplumsal faydaya duyarlıdır.

Vizyonumuz

Vizyonumuz

Ethica Sigorta, acentelerini ülkemizin gereksinim duyduğu “kurumsal finansal danışman” olmaları yönünde geliştirmeyi; acenteleriyle birlikte müşterilerine güven vermeyi; yenilikçi ürünleri ve kaliteli hizmetleri ile bireysel sigortacılık alanında lider sigorta şirketlerinden biri olmayı ve beklentilerin üzerinde memnuniyet yaratmayı ilke edinmiştir.

370.000.000₺ ödenmiş sermayesi bulunan şirketin ortaklık yapısı aşağıda belirtilmiştir.

Pay Oranları

Aldığımız Ödüller

 • 5. Şikayetvar ACE Awards Sigorta B Segment DIAMOND ödülü
 • 6. Şikayetvar ACE Awards Sigorta B Segment GOLD ödülü
 • 7. Şikayetvar ACE Awards Sigorta B Segment GOLD ödülü
 • 8. Şikayetvar ACE Awards Sigorta B Segment DIAMON ödülü
 • 8. Şikayetvar ACE Awards Sigorta B Segment DIAMON ödülü
 • BRANDVERSE Awards Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik BRONZ ödülü
 • FELİS Ödülleri Hayvan Hakları Projeleri BAŞARI ödülü

Değerlerimiz

 • Dürüstlük
 • Şeffaflık
 • Güven
 • Müşteri odaklılık

Bu şirket, adını aldığı “etik” değerleri çok önemsiyor, ilişkilerini dürüstlük temelinde kurguluyor. Açık ve anlaşılır olmayı, şeffaf ve doğru bilgi vermeyi; hizmetlerini zamanında ve eksiksiz olarak yerine getirmeyi önemsiyoruz.

Doğaya, insana ve tüm canlılara duyarlı olmayı ilke edinen şirket, emeklerimizle büyüyen çevre bilincinin geleceğimizi aydınlatmasını ümit ediyor. Şirket, ses getiren sosyal sorumluluk projelerini de hayata geçiriyor! “Paticanlar” projesiyle, her ay ülkemizin farklı bölgelerinde açıkta yaşayan hayvanlar için ciddi uğraş veren kişilere maddi ve manevi destek sağlıyor.

Sosyal Sorumluluk projemiz Paticanlar

PATİCANLAR

Sosyal Sorumluluk projemiz…

Yıllardır destek olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğumuz #Patiliköy'de yürüttüğümüz ağaçlandırma çalışmaları sayesinde bugün #Paticanlar'ın #GölgesindeBizVarız!

Onlara gölgesinde rahat bir nefes alabilecekleri yaşam alanı sunmak için oluşturduğumuz Ethica Sigorta Patiliköy Hatıra Ormanı'nın fidanları büyüyecek ve ileride yemyeşil bir ormana dönüşecek.

Onlar bizim canlarımız, onların tek ihtiyacı mama değil. Hak ettikleri bir ortamda yaşamaları için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

Artık bir “Sigorta Şirketi” düşünmeyin, hemen onunla tanışın... Ethica Sigorta, bu toprağın insanlarını seviyor, yüzde yüz yerli sermayesi ve 30 yıldan fazla deneyime sahip olan tamamı yerli yönetim kadrosu ile beklentilerin üzerinde ürün ve hizmetler sunmaya, yeni başarılara imza atmaya devam ediyor...