Yönetim Kurulumuz

Yönetim Kurulumuz
Yönetim

Mehmet Murat Akdoğan, Marmara Üniversitesi’nde Makine eğitimi aldıktan sonra İşletme Yönetimi ve Organizasyonu alanında Yüksek Lisans ve Doktora yaptı.

Baymak Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de mühendis olarak başlamış olup, 1,5 sene sonra fabrika müdürlüğüne terfi etmiştir. 1992 yılında Baymak’ın yeniden yaratılma sürecinde bulunan Akdoğan, 2013 yılına kadar sanayici olarak Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2013 yılında sağlık, gayrimenkul ve diğer alanlarda başlatmak istediği çalışmalarına hız verebilmek için hisselerini devrederek sanayicilik alanındaki faaliyetlerini sonlandırdı.

Asya ve Avrupa yakasındaki şubeleriyle faaliyetlerini sürdüren “estethica Sağlık Grubu”nu hayata geçiren Akdoğan, grubunun sağlıklı yaşam merkezi markası Vitalica Wellness’ı tüm dünyaya tanıttı.

Sağlık alanındaki yatırımlarına ek olarak turizm ve inşaat sektörüne de giren Akdoğan kurmuş olduğu “MYC İnşaat Taahhüt Sağlık Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.” adlı şirketi ile ödüllü projelere imza attı.

İDünyaca ünlü Marriott Grubu ile marka anlaşması bulunan ve faaliyetlerini sürdüren, Le Méridien Bodrum Beach Resort & Residences, 2015 yılında A Design Awards ödüllüne layık görüldü. 2017 yılında World Luxury Hotel Awards seçmelerinde Doğu Avrupa’nın en iyi Beach Resort’u seçilen “Le Méridien Bodrum Beach Resort & Residences” 2018 yılında ise en iyi villa resort ödülünü kazandı.

İş dünyasının kalbi, İstanbul Ataşehir’de sahibi olduğu Worldwide Business Center adlı plaza ise Leed Gold Sertifikası ile birlikte Sign Of The City Awards 2016 ödülü ile taçlandırıldı.

20 yılı aşkın süredir Marmara Üniversitesi’nde İşletme lisans ve İşletme yüksek lisans dersleri vermekte olan Akdoğan, gençlerin yükseköğretim ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamalarına yardım etmek amacıyla kurulan Murat Akdoğan Eğitim Vakfı’nın çalışmalarına da hız kesmeden devam etmekte.

Evli ve iki çocuk babası olan Murat Akdoğan’ın 3 torunu vardır. Dr. Murat Akdoğan, Ethica Sigorta Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Cemal Ererdi, İİTİA İşletme Fakültesi mezunudur. Sigortacılığa 1978 yılında İnan Sigorta’da başlayan Ererdi, aynı zamanda Türk Sigorta Enstitüsü’ne devam ederek dönem birincisi oldu. 1981 yılında Halk Sigorta’da çalışmaya başladı, bu dönem içeresinde İngiltere’de çeşitli şirketlerde staj yaptı. Halk Sigorta’da Genel Müdür Yardımcılığı görevi de dahil olmak üzere çeşitli kademelerde çalıştı.

1987 yılında İktisat Grubu tarafından satın alınan Emek Sigorta’da bir süre görev aldı, aynı yıl Finansbank ile Commercial Union Ass PLC’nin ortak olduğu Commercial Union Sigorta’nın kuruluşunda yer aldı, şirkete 1989 yılında Genel Müdür oldu, bu dönem içinde şirketin halka açılmasını ve tüm hisselerin Commercial Union PLC grubuna devri operasyonlarını da yönetti.

Ererdi 2002 yılında AXA OYAK grubuna katıldı ve AXA OYAK Holding CEO’su oldu. AXA OYAK Sigorta ve AXA OYAK Hayat Sigorta şirketlerinin CEO’luğunu 2015 yılına kadar yürüten Ererdi, aynı zamanda bu grubun Yönetim Kurulu Başkanlığını da yaptı.

Ererdi’nin bugüne kadar yazdığı “Yangın Sigortacılığı”, “Reasürans”, “Sigorta İşletme Yönetimi”, “Risk Yönetimi”, “Sigortacılığımızın Tarihi”, “Avrupa’da Sigorta Sektörünün Finansal Sektör İçindeki Yeni Konumu ve Ekonomik Rolü” ve “Warren Buffett’in Sigortacılık ile İlgili Görüşleri” adlı kitapları bulunmaktadır.

TÜSİAD üyesi olan Ererdi uzun yıllar bu kurumda sigorta çalışma grubu başkanlığını yürütmüş olup aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü genel kurul üyesidir.

Üyeler
Ayşe Işıl AKYOL - Yönetim Kurulu Üyesi

Ayşe Işıl AKYOL

Yönetim Kurulu Üyesi

Muratcan Akdoğan - Yönetim Kurulu Üyesi

Muratcan AKDOĞAN

Yönetim Kurulu Üyesi

Sima Cansın HACISOYU - Yönetim Kurulu Üyesi

Sima Cansın HACISOYU

Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Can ERERDİ - Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Can ERERDİ

Yönetim Kurulu Üyesi