2 dakikada içerisinde birden fazla sigorta ürününden teklif alıp, anında satın al.
Trafik Sigoratsı Hemen Teklif Al
Tüm ürünlerimiz Hemen Teklif Al

Cam Kırılması Sigortası Nedir? Cam Kırılması Sigortası Neleri Karşılar?

Cam Kırılması Sigortası Nedir?

Cam yüzeyler yapıları itibariyle çok sayıda risk ile karşı karşıya durumdadır. Olası riskli durumların meydana gelmesi sonucunda ciddi maddi kayıplar yaşanabilmektedir. Cam yüzeylerin yenileme ve onarım masrafları bazı bütçeler için oldukça yıkıcı olabilmektedir. Cam kırılması sigortası ile camdan yapılan yapılar teminat altına alınabilmektedir. Cam kırılması sigortası, cam yüzeylerde oluşabilecek zararları güvence altına almaktadır. Cam kırılması kapsamı ve kapsam dışı durumları cam kırılması sigortası genel şartlarında detaylı olarak belirtilmektedir. 

Cam genellikle mülklerin bir parçasıdır. Bu nedenle cam kırılması sigortası yerine işyeri sigortası ile konut sigortası poliçelerine ek teminat olarak ilave edilebilmektedir. Araç ön cam değişimi ve arka cam değişimi ise kasko poliçesi kapsamında yapılabilmektedir. Cam kırılması sigortası sigorta şirketleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Cam kırılması sigortası fiyatları ise camın kalınlığı, montaj türü, konumu ve toplam sigorta bedeli gibi bazı faktörlere göre belirlenmektedir. Bu nedenle cam kırılması sigortası fiyatları ile ilgili bilgi sigorta acentelerinden alınabilmektedir. 

Cam Kırılması Sigortası Nedir?

Cam kırılması sigortası ile cam yüzeylerde hasar meydana getirebilecek tehlikeler güvence altına alınmaktadır. Ayna, kapı, pencere, duşakabin, reklam panosu, akvaryum ve vitrin gibi camdan yapılan yapılara cam kırılması sigortası yapılabilmektedir. Cam sigortası ile yüksek maliyetli olan cam değişimi ve onarımının masrafları tazmin edilebilmektedir. Sigorta cam değişimi masraflarını karşılamaktadır. Hem sigortalı nesnede hem de bina ile eşyalarda meydana gelebilecek hasarlar sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Sigortadan cam değişimi veya cam onarımı için alınacak olan tazminatın, zararın ortadan kaldırılması, hafifletilmesi ve maliyetin geri ödenmesi ile ilgili olan masrafları karşılayacak biçimde genişletmek de mümkün olmaktadır. 

Cam Kırılması Sigortası Neleri Karşılar?

Cam kırılması sigortası kapsamının ne olduğu merak edilmektedir. Cam yüzeylerin hasar görmesine sebep olabilecek tüm riskli durumlar cam kırılması sigortası ile güvence altına alınmaktadır. Cam yüzeyler genel olarak evlerde ve işyerlerinde bulunmaktadır. Bu nedenle cam kırılması teminatı işyeri sigortası ile konut sigortası poliçelerinde bir ek teminat olarak yer almaktadır. Poliçe sahibi kişiler kişisel istek ve ihtiyaca bağlı olarak poliçelerine cam kırılması teminatını ilave edebilmektedirler. Hasar gören camın değiştirilmesi ve onarılması ile ortaya çıkan masraflar sigortadan tazmin edilebilmektedir. Poliçede yer alan özel şartlar ile sigortalı olan nesnenin kaybı ve aynı olaydan kaynaklanması koşulu ile bina veya diğer eşyalarda oluşabilecek olan hasarlar da sigortadan tazmin edilebilmektedir. 

Cam Kırılması Teminat Dışı Durumlar Nelerdir?

 • Yang��n, deprem, infilak, yıldırım, su basması, yangın söndürme ve kurtarma hareketleri sebebi ile oluşan zararlar
 • Sigortalı olan binanın çökmesi ya da yıkılması
 • Kamu otoritesi tarafından yapılmış olan eylemlerden kaynaklanan hasarlar
 • İnşaat ve tadilat sebebi ile meydana gelen zararlar
 • Sigortalı cam ve aynalarda takma veya çıkarma sırasında meydana gelen hasarlar
 • Terör eylemleri sebebi ile oluşan zararlar
 • Halk hareketleri, grev ve lokavt nedeni ile oluşan zararlar

Kaskodan Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

Kaskodan Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

Kasko sigortası hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler “Kaskodan cam değişimi nasıl yapılır?” sorusuna yanıt aramaktadırlar. Araç ile yaşanan kazalar ile hırsızlık gibi durumların sonucunda, aracın belirli parçaları ile birlikte ön ya da arka camlarda hasar gerçekleşebilmektedir. Bu gibi durumlarda arka cam veya ön cam değişimi kaskodan karşılanabilmektedir. Meydana gelen hasarlarda aracın vakit kaybedilmeden tamir edilebilmesini sağlayan ve kişilerin bütçelerinin sarsılmasını engelleyen sigortaya kasko sigortası adı verilmektedir. Trafik kazasında suçlu olan sürücülerin araçları ya da çarpıp kaçma nedeni ile hasar gören araçların hasarları da kasko sigortası kapsamında karşılanmaktadır. 

Kasko cam değişiminin yapılabilmesi için araç sürücülerinin yapmaları gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra araç sürücülerinin kaskodan cam değişimi için gerekli evrakları da sigorta şirketine ulaştırması gerekmektedir. Kasko cam değişimi yapılabilmesi için ilk olarak trafik kazasının boyutunu gösteren fotoğrafların çekilmesi son derece önem taşımaktadır. Bu fotoğraflar, hasarın boyutunu görsel olarak ifade etmeleri açısından gereklidir. Bu işlemin ardından ise görgü tanığı bulunmakta ise, görgü tanığından beyan talebinde bulunulması gerekmektedir. Kaza sonucunda aracın kullanılmayacak durumda olması durumunda ise çekme işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi amacı ile sigorta şirketi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Söz konusu işlemlerin ardından ise yaşanan hasarın durumuna göre gerekli belgelerin sigorta şirketine teslim edilmesi gereklidir. Kaskodan ön cam değişimi ve arka cam değişimi için gerekli olan belgeler şu şekilde belirtilebilir:

 • Kasko poliçesi
 • Sürücü beyanı
 • Sürücü belgesinin aslı ya da fotokopisi
 • Ruhsatın aslı ya da fotokopisi
 • Şirket araçlarında imza sirküleri ve vergi levhası fotokopileri
 • Hırsızlık sebebi ile oluşan cam hasarlarında karakol tutanağının “aslı gibidir” onaylı fotokopisi

Trafik Sigortası Cam Kırılmasını Karşılar mı?

Trafik sigortası, trafiğe çıkan tüm motorlu araçlara yaptırılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortasının yapılmaması durumunda ise araç sahiplerine cezai yaptırım uygulanmaktadır. Trafik sigortası ile ilgili araştırma yapan kişiler ise “Trafik sigortası cam değişimini karşılar mı?” sorusuna yanıt aramaktadırlar. Trafik sigortası ile herhangi bir olası trafik kazası durumunda karşı tarafta meydana gelen zararlar karşılanmaktadır. Trafik kazası sırasında poliçe sahibinin kendi aracının camının kırılması durumunda ise zarar karşı tarafın trafik sigortası poliçesinden karşılanmaktadır. Trafik sigortası ücretsiz cam değişimini poliçe kapsamında karşılamaktadır. 

Konut Sigortası Cam Kırılmasını Karşılar mı?

Konut sigortası ile konut ve konut içerisindeki zararlar güvence altına alınmaktadır. Konut sigortası kapsamında yer alan durumlar konut sigortası limitleri ve teminatları dahilinde sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Konut sigortası poliçesinde yer alan ana teminat “yangın”dır. Ancak poliçeye ek teminatlar ilave edilebilmektedir. Konut sigortasına cam kırılması teminatı ilave edildiğinde, cam onarımı ve değişimi sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Konut sigortası cam kırılması teminatı ile çok sayıda cam eşya güvence altına alınabilmektedir. Camlar, aynalar, vitrinler, dolaplar, raflar, pencereler, kapılar, vitraylar, balkon camları ve camların üzerinde yer alan süslemeler ile yazılar konut sigortası kapsamına alınabilmektedir. Ancak konut sigortası cam kırılması teminatları sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle cam kırılması teminatı ile ilgili çok daha ayrıntılı bilgi sigorta acentelerinden alınabilmektedir. 

İşyeri Sigortası Cam Kırılmasını Karşılar mı?

İşyeri Sigortası Cam Kırılmasını Karşılar mı?

İşyeri ve işyeri içerisinde yer alan makine - tesisat, cam - emtia ile demirbaş eşya gibi varlıkların sigorta şirketleri tarafından güvence altına alınmasına “işyeri sigortası” adı verilmektedir. İşyeri sigortası hem küçük ölçekli hem orta ölçekli hem de büyük ölçekli işyerlerine yapılabilmektedir. İşyerleri ile işyerlerindeki varlıkları olası riskli durumlara karşı güvence altına alan işyeri sigortasının cam kırılmasını karşılayıp karşılamadığı ise merak edilen konular arasında yer almaktadır. İşyerlerinde cam eşyalar sıklıkla bulunduğu için işyeri sigortası kapsamına cam kırılması teminatı eklenebilmektedir. Cam kırılması teminatı bir ek teminat olarak işyeri sigortası poliçesi kapsamında olabilmektedir. Bu sayede işyeri içerisinde yer alan vitrin, pencere, kapı, ayna, cam ve dolap gibi eşyalar da güvence altına alınabilmektedir. İşyeri sigortası poliçesine eklenebilen ek teminat türü olan cam kırılması teminatı ile ilgili ayrıntılı bilgi sigorta acentelerinden alınabilmektedir.

Yorumlar kapalı