2 dakikada içerisinde birden fazla sigorta ürününden teklif alıp, anında satın al.
Trafik Sigoratsı Hemen Teklif Al
Tüm ürünlerimiz Hemen Teklif Al

Sigorta Acentesi Açma Şartları Nelerdir?

Sigorta Acentesi Açma Şartları Nelerdir?

Sigorta Acentesi Nedir?

Sigorta acenteleri, belli bir sigorta şirketine bağlı olarak çalışan ve buna göre hizmet veren kuruluşlardır. Diğer bir deyişle, sigorta şirketinin aracı kuruluşudur. Buna bağlı olarak sigorta acentesi, kişilere ve kurumlara maddi ve manevi destek verir. Yaşanan sorunlara karşı çözümler üretmeyi amaçlayan sigorta acenteleri, pek çok farklı sigortacılık ürünü sunar. 

Sigorta acentelerinde ferdi kaza sigortasından genel sağlık sigortasına, kasko sigortasından trafik sigortasına, işyeri sigortasından zorunlu deprem sigortasına kadar birçok ürün bulunur. Bu sigortacılık ürünleri, kişilerin ve kurumların yaşayacakları olumsuz durumlardaki hasarları en aza indirgemeyi amaçlar.

 

Sigorta Acentesi Açmak için Gerekenler Nelerdir?

Sigorta acentesi açmak istiyorsanız öncelikle yapacaklarınızı, hangi belgelere sahip olmanız gerektiğini ve nerelere başvuru yapacağınızı öğrenmelisiniz. Pek çok işyeri açma işleminde olduğu gibi sigorta acentesi açarken de bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Yerine getirdiğiniz şartları da belgelendirerek başvurunuzu yapmalısınız. Sigorta acentesi açmak için gerekenler ise şunlardır:

    1. Nüfus cüzdanı
    2. İkametgah belgesi
    3. Yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf
    4. Ticaret sicil gazetesi ve tasdiknamesi
    5. Diploma
    6. Anlaşılan sigorta şirketiyle yapılmış sözleşmenin sureti
    7. Taahhütname
    8. İletişim bilgileri

Bu belgeler genel olarak sigorta acentesi açmak isteyen gerçek kişilerden istenir. Bunun yanı sıra tüzel kişilerden istenen belgeler de vardır. Bunlardan farklı olarak tüzel kişilerden vergi levhası, imza sirküleri, iflas belgesi, şirket ana sözleşmesi ve mesleki sorumluluk sigortası gibi belgeler istenir. Bu belgelerin tamamını hazırlayarak başvurunuzu yapabilir ve sigorta acentenizi açmak için ilk adımınızı atabilirsiniz.

 

Yorumlar kapalı